Food Matters

Food Matters 27 February 2016

Bread from the oat bran

Rate this item
(0 votes)

Yesterday, my colleague Katarina gave me good recipe for oat bran bread which I immediately tried and would like to share with you.

Samozrejme som si musela niečo k nim vyhľadať, nakoľko je to vec, ktorú prakticky nepoužívam. Zistila som, že ovsené otruby majú obrovskú výhodu, že dokonale čistia a detoxikujú celé trávenie.

Zabezpečujú stálu hladinu glykemického indexu, podporujú trávenie, chudnutie a pravidelnú stolicu. Sú vhodnou pomôckou aj na zníženie vysokého cholesterolu alebo ako prevencia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Nie sú drahé a sú dostupné bežne v obchode.
 
Čo potrebujeme?
8-9 polievkových lyžíc ovsených otrúb,
1 celé vajce,
250 g nízkotučného tvarohu,
soľ podľa chuti,
1 čajová lyžička sódy bikarbóny,
semienka podľa chuti.
 
Prísady zmiešame, dáme do menšej jenskej misy vystlanej papierom na pečenie. Pečieme pri 180 stupňoch asi 40 minút. Po upečení necháme vychladnúť na mriežke a skladujeme v sáčku v chladničke kvôli tvarohu.
 
Dobrú chuť želá Martina

Uložit

690 times
Last modified on 19 September 2016

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

About me

The Home Shuffler is a new Travel Blog about people who travel and exchange homes. I have been exchanging homes for almost 8 years now and can share a lot. Each time you live somewhere as local, you shuffle your home for a while. So you too can become Home Shuffler. Find traveling tips, inspirations or ideas how to save money while traveling. --Alex Horvath--

Contacts

Mobile Tel: +421 917 252 978

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Follow me on Facebook